Organizatorzy Konkursu Fotograficznego Hydropolis przygotowali dla uczestników atrakcyjne nagrody rzeczowe i pieniężne. Wśród nich zbiorowa wystawa, markowy aparat i publikacja zdjęcia na łamach „Podróży”.

Zdjęcia do organizowanego przez wrocławskie centrum wiedzy o wodzie Konkursu można zgłaszać w trzech kategoriach: Ocean życia, Człowiek i woda oraz Miasto i woda. W każdej z nich Jury przyzna nagrodę za pierwsze miejsce (1000 zł) oraz dwa wyróżnienia (m.in. sprzęt fotograficzny). Zwycięzca całego Konkursu otrzyma zaś nagrodę Grand Prix w wysokości 2000 zł, a jego fotografia zostanie opublikowana na łamach „Podróży”.
Ponadto, w głosowaniu internautów wyłoniona zostanie Nagroda Publiczności – markowy aparat do robienia zdjęć podwodnych. Głosowanie trwa od 21 czerwca do 15 września na stronie konkurs.hydropolis.pl. Każdy użytkownik może oddać jeden głos dziennie.
Jurorzy, w których gestii będzie przyznanie większości nagród i wyróżnień, będą w swoich ocenach uwzględniali m.in. jakość, oryginalność, kreatywność w podejściu do tematu oraz walory artystyczne fotografii.
– Poza nagrodami rzeczowymi i pieniężnymi, przewidzieliśmy coś wyjątkowego! Bezpośrednio po rozstrzygnięciu Konkursu, zorganizujemy w Hydropolis wystawę składającą się z wyróżnionych fotografii. Dzięki temu najlepsi autorzy dostaną możliwość dotarcia ze swoimi pracami do kilkudziesięciu tysięcy odbiorców, którzy w tym czasie odwiedzą nasze centrum – opowiada Rafał Zagrobelny, menedżer Hydropolis.

Nagrody:

- Grand Prix Konkursu - 2.000,00 zł + publikacja fotografii na łamach prestiżowego magazynu Podróże;
- nagroda za pierwsze miejsce w każdej z trzech kategorii tematycznych - 1.000,00 zł;
- 2 nagrody-wyróżnienia w każdej z trzech kategorii tematycznych - markowy statyw + voucher rodzinny 90 dniowy do Hydropolis;
- nagroda publiczności – markowy aparat do zdjęć podwodnych.