Ryszard Horowitz, Małgorzata Skoczylas, Mateusz Piesiak, Marcin Oliva Soto oraz Maria Brzezińska – oto skład jurorów, którzy oceniać będą zgłoszone do Konkursu fotografie.

Skład Jury łączy w sobie niesamowite doświadczenie z młodzieńczym entuzjazmem i świeżym spojrzeniem na fotografię – zapewnia Rafał Zagrobelny, menedżer Hydropolis. Skład Jury otwiera Ryszard Horowitz, światowej sławy polski fotografik, który na co dzień żyje i pracuje w USA. Horowitz jest laureatem najważniejszych na świecie nagród fotograficznych oraz prekursorem cyfrowej obróbki zdjęć. W 2016 roku otrzymał tytuł ambasadora Hydropolis. W tym samym czasie w strefie wystaw czasowych Hydropolis prezentowano wystawę pt. „Zabytki wrocławskich wodociągów w obiektywie Ryszarda Horowitza”. – Wnętrza tych starych budowli zrobiły na mnie kolosalne wrażenie. Pracowałem na miejscu przez ponad tydzień – wspomina fotografik.

Małgorzata Skoczylas to artysta plastyk, fotograf, designer, członek ZPAF, wykładowca Kompozycji Obrazu Fotograficznego w MFF KWADRAT we Wrocławiu. Brała udział w licznych zbiorowych wystawach ceramiki artystycznej. Jej rzeźba pt. PTAKI znajduje się w zbiorach Muzeum Narodowego we Wrocławiu, a wiele rzeźb oraz instalacji znajduje się w prywatnych kolekcjach w kraju i za granicą. Miała również dwie fotograficzne wystawy indywidualne i brała udział w kilku wystawach zbiorowych w Polsce i za granicą. Mieszka i pracuje we Wrocławiu. W obszarze fotografii, która pojawiła się jako nowe medium w jej twórczości w 2008 roku, artystka zdobyła największą liczbę swoich nagród i wyróżnień. Jej fotografie zostały zauważone i docenione wielokrotnie na International Photography Awards – IPA, USA nazywany Oscarami Fotografii. – Moje wykształcenie oraz pasja tworzenia, zaowocowała osiągnięciami w różnych obszarach sztuki.  Wiele lat nabierania doświadczeń sprawiło, że dzisiaj w naturalny sposób rzeźba, fotografia, aranżacja wnętrz i design, wzajemnie się przenikają i uzupełniają w mojej pracy. W fotografii, która od 2008 roku stała się moim nowym, niejako dominującym medium, najbardziej pasjonującym dla mnie jest to, że pozwala ona przekraczać wiele granic. Uprawiam zarówno dokument subiektywny, penetrując przestrzeń miejską, jak też  rozmaite obszary natury – opowiada artystka.

Mateusz Piesiak to przedstawiciel młodego pokolenia polskich fotografów. W 2011 roku otrzymał tytuł Młodego Fotografa Dzikiej Przyrody Roku. Jego zdjęcia i artykuły przyrodnicze publikowane były w krajowych i zagranicznych magazynach, jak „BBC Wildlife Magazine”, „Digital Camera”, „Foto Kurier”. Laureat wielu prestiżowych konkursów fotograficznych, m.in.: dwukrotnie zdobył pierwsze miejsce w największym konkursie fotograficznym o tematyce przyrodniczej „BBC Wildlife Photographer of the Year” (Anglia); „Epson International Pano Awards” (Australia), „Siena International Photography Awards” (Włochy), „Oasis Photo Contest” (Włochy), „Memorial Maria Luisa” (Hiszpania), „National Wildlife’s Photo Contest” (USA). – Najbardziej lubię ten moment, gdy ukryty w czatowni mogę niczym siedzący w pierwszym rzędzie widz w teatrze, podziwiać niesamowity spektakl natury, który rozgrywa się dookoła mnie – opowiada 21-latek.

Skład Jury uzupełniają Marcin Oliva Soto – absolwent Wyższego Studium Fotografii AfA oraz Wydziału Artystycznego Uniwersytetu Zielonogórskiego – oraz Maria Brzezińska, p.o. redaktor naczelna miesięcznika „Podróże”. Laureatka międzynarodowego konkursu Fujifilm „Praca jak marzenie”.