Patronem medialnym I edycji Konkursu Fotograficznego Hydropolis (KFH) został miesięcznik „Podróże” – jeden z najbardziej prestiżowych i najchętniej czytanych magazynów o tematyce podróżniczej w Polsce.

„Podróże” to elegancki i praktyczny poradnik dla osób ciekawych świata. Jego treści wyznaczają najnowsze trendy w turystyce. Pismo odkrywa uroki różnych rejonów w Polsce, jak i egzotycznych zakątków na świecie. Poleca modne kierunki wyjazdów, znane kurorty, najpiękniejsze ośrodki, ciekawe zabytki. Przybliża strony świata pokazane poprzez historię, architekturę, kulturę, kulinaria, zakupy i rozrywkę. Ponadto, w każdym numerze magazynu „Podróże” publikowane są wysokiej jakości fotografię. Autorzy publikacji udzielają praktycznych i sprawdzonych porad, jak dobrze zaplanować i przygotować się do podróży – gdzie spać, jak dojechać, co zabrać ze sobą na wyprawę.

Organizatorzy KFH pragną zarazić szerokie grono odbiorców pasją do podróżowania i miłością do natury. Ponadto, zależy im na zwiększeniu ogólnej świadomości w kwestii współczesnych problemów ekologicznych. To bardzo bliskie nam cele, dlatego postanowiliśmy objąć Konkurs Fotograficzny Hydropolis patronatem – mówi Maria Brzezińska, redaktor naczelna magazynu.