Już tylko dni dzielą nas od rozpoczęcia długo wyczekiwanej, II edycji Konkursu Fotograficznego Hydropolis (KFH). Organizatorzy czekają na zdjęcia w trzech kategoriach – Ocean życia, Miasto i woda oraz Człowiek i woda.

Pierwsza edycja KFH cieszyła się dużym zainteresowaniem amatorów fotografii – zgłoszono w sumie ponad 2 500 zdjęć, a w głosowaniu publiczności oddano łącznie 40 tys. głosów. Pierwszego dnia lata, tj. 21 czerwca, rozpocznie się II edycja tego prestiżowego konkursu. Każdy uczestnik może zgłosić maksymalnie trzy fotografie za pośrednictwem strony www.konkurs.hydropolis.pl. Należy zarejestrować się na stronie KFH, wypełnić wymagany formularz i wgrać fotografie spełniające wymogi regulaminu.

– Ideą KFH jest m.in. popularyzacja roli wody w życiu człowieka, zwrócenie uwagi na problemy ekologiczne współczesnego świata i wzrost świadomości ekologicznej. Przy pomocy konkursu chcemy zwiększać świadomość i wrażliwość społeczeństwa na tematy związane z tym cennym surowcem – opowiada Rafał Zagrobelny, menedżer Hydropolis.

– Zależy nam także na promowaniu działalności wodociągowo-kanalizacyjnej oraz poszukiwaniu artystycznych ujęć wody. Udział w tej wakacyjnej zabawie jest także szansą na zarażenie szerokiego grona odbiorców pasją do podróżowania i miłością do natury – uzupełnia Aleksander Łoś, rzecznik prasowy MPWiK S.A., instytucji, która powołała do życia Hydropolis.

Zwieńczeniem Konkursu będzie uroczysta Gala, która odbędzie się 5 października 2018 w Hydropolis. Wezmą w niej udział m.in. wyróżnieni uczestnicy, jurorzy oraz dziennikarze. Podczas tego wydarzenia ogłoszone zostaną wyniki Konkursu. Ponadto, w strefie wystaw czasowych Hydropolis odbędzie się wystawa wyróżnionych w Konkursie prac. Aplikacje składać można od 21 czerwca do 17 sierpnia 2018.